◊ 2011 ◊
Vítam vás na stránke venovanej americkým bezsrstým teriérom a mojej chovnej stanici Santner ´s kennel.
Moje meno je Mikuláš Santner a som dlhodobým milovníkom a chovateľom psov. Medzi moje najobľúbenejšie plemená patrí americký stafordširský teriér, ale čím ďalej tým viac si ma získava plemeno americký bezsrstý teriér – ABT (american hairless terrier – AHT) a to hlavne svojou povahou. Musím sa priznať, že do plemena som sa najskôr zamiloval po zhliadnutí jeho fotiek a nevedel som do čoho idem, ale musím uznať že plemeno je veľmi inteligentné a získa si úplne každého.
Môj prvý AHT, ktorého som po získaní titulu šampión v USA priviezol z USA na Slovensko je CH Alesta´s Argonaut, alias Gosha.
Gosha pochádza z vynikajúcej krvnej línie a spojenia a predkov má championov a grandchampionov USA. Ako prvý pes ocenený titulom champion USA bol vôbec vyvezený mimo USA. Zatiaľ boli do Európy a Ruska importované iba šteniatka. Gosha sa v krátkom čase (kvôli veku) stal junior šampiónom SR. Moja snaha je pokračovať vo výstavách a získať čo najviac ocenení a šampionátov. Dúfam, ze sa mi to podarí a že tiež nájdem vhodnú partnerku, aby táto skvelá línia pokračovala i v Európe. Teším sa na vaše pripomienky, dotazy a otázky ohľadne mojej webstránky a samozrejme plemena Americký bezsrstý teriér.


◊ 2013 ◊
Týmto úvodným textom a smelými plánmi som začínal chov s mojím prvým ABT Goshom v septembri 2011 po jeho prílete z USA. Aj keď v krátkom čase a zatiaľ bez vlastných odchovov, už dnes môžem bilancovať a pochváliť sa veľkým úspechom, ktorý som ani sám nečakal. Gosha, ako ho všetci voláme, sa stal takzvaným Multišampiónom a ako jediný v tomto plemene má právo aj dôvod sa takto nazývať (aj keď nedosiahol hranicu 5 štátov, nakoľko toto neuznané plemeno nie je možné v každom štáte a klube vystavovať. Naše podmienky sú v tomto skôr obmedzené). Gosha sa okrem iného stal najviac a najlepšie oceneným psom v tomto plemene vôbec na celom svete. Myslím, že toto prvenstvo mu bude ešte dlho patriť a ťažko ho niekto prekoná. Je to úžasné mať takého psa a mať ho u nás na Slovensku. O to viac ma teší, že nie je výnimočný len on sám, ale aj jeho odchovy, o čom svedčia úspechy jeho dcéry Magie z prvého odchovu po ňom a pevne verím, že ďalšie detičky ho budú nasledovať. Zlé jazyky sa pýšia, tým čo nedosiahli, ja hovorím, dobré sa chváli samo a som rád, že veľa ľudí vďaka Goshovi toto plemeno spoznalo a zamilovalo si ho, tak ako ja a že aj na výstavách mohli rozhodcovia konečne v záverečných disciplínach spoznať amerického bezsrstého teriéra práve vďaka Goshovi. Ako prvý stál na stupni víťazov v BIG (best in group – najlepší v skupine neuznaných plemien) disciplíne, čo je pre neuznané plemená ako BIS (best in show-najlepší pes výstavy) pre uznané, čiže najvyššie možné ocenenie na výstave. Dúfam, že aj jeho úspech bude rozhodujúci pri uznávaní tohto plemena v FCI. Ešte som zabudol, Gosha má svoj mesiac v kalendári o AHT v USA v januári 2013. Robíme si z neho srandu, že je playboy of the month. Svoju výstavnú kariéru zavŕši v marci 2013 po obdržaní titulu Top teriér roku 2012 a predošlých titulov CH UKC USA, CH UKC Finska, JCH, CH, GRCH, Klubový JCH a CH, šampión šampiónov Slovenska, JCH, CH, GRCH, Klubový JCH a CH Českej republiky. Po dovŕšení Goshovej kariéry prenecháme výstavné kruhy jeho dcére Magie (a ďalším potomkom), našej nádejnej fenke Luxy (import Nemecko), Belvue (import USA) a ďalším naším importovaným jedincom, ktorých vyberáme tak, aby sme zveľadili chov na Slovensku a v Európe a aby ste to mali VY pri rozhodovaní pri kúpe ľahšie ako som to mal ja, keď som začínal. V prípade záujmu o spoznani alebo kúpu tohto úžasného plemena (z ktoréhokoľvek kúta na svete) ma môžete kedykoľvek kontaktovať. Rád vám poradím a budem sa s vami tešiť z ďalších úspechov tohto mladého, krásneho plemena.


◊ 2016 ◊
V súčasnosti, ako môžete vidieť u našich importovaných psíkoch, alebo už našich odchovoch, sa možnosť vystavovať rozšírila o viaceré Európske krajiny a Rusko a okolité štáty.
Chovná stanica Santner´s Kennel sa snaží nielen držať krok, ale aj udávať tempo. Preto sa môžeme pochváliť niekoľkými prvenstvami, a to nielen Slovenskými, ale i celosvetovými:
Ako prví a zatiaľ jediní sme doviezli šampióna USA
Ako prví sme na Slovensku získali titul Slovenský šampión šteniat
Ako prví máme TOP Teriéra (samca) a hlavne Klubového šampióna Slovenska, samca i samicu (najťažšie získateľný titul a aj najviac času trvá ho získať)
Ako prví sme vyhrali Victory show – šampión šampiónov (dospelých i mladých)
Ako prví sme stáli na prvom mieste v BIG /best in group/
Ako prví máme slovenského grandšampiona (samca) v plemene
Ako prví na svete máme Maďarského šampióna
Ako prví na svete máme Poľského šampióna (dospelého, ktorého získanie trvá min 6 mesiacov, nie víkend ako u juniora)
Ako prví máme Chorvátskeho šampióna (boli tam i Česi, ale my sme vyhrali na BOB a BOS, tak kľudne sa dá povedať, že i prví na svete)
Ako prví máme šampióna Srbska (boli tam i Česi, ale my sme vyhrali na BOB a BOS, tak kľudne sa dá povedať, že i prví na svete)
Ako prví máme šampióna Bosny a Hercegoviny (boli tam i Česi, ale my sme vyhrali na BOB a BOS, tak kľudne sa dá povedať, že i prví na svete)
Ako prví na svete máme šampióna Rumunska
Ako prví Slováci máme českého klubového junior šampióna aj šampióna a v Prahe sme vyhrali prvé miesto v BIG (samec)
Ako prví na svete máme Chorvátskeho junior šampióna
Ako prví na svete máme Bulharského junior šampióna
Ako prví na svete máme junior šampióna Čiernej Hory (Monte Negro)
Ako prví na svete máme junior šampióna Srbska
Ako prví na svete máme junior šampióna Bosny a Hercegoviny
Ako prví na svete máme junior šampióna Maďarska
Ako prvá na klubove ???????????získala naša 9 mes. suka titul Najlepšia mladá suka (z cca 30 zúčastnených plemien) a bola v prvej päťke o BIS (Best in Show), kde súťažila s dospelými skúsenejšími psami
Ako prví sme s plemenom AHT boli v slovenských časopisoch a televízii.
Ako prví na svete máme multišampióna (šampión 5 rôznych krajín) aj samca aj samicu v tomto plemene. Titul multišampión 1 krajiny neexistuje (titul jch, ch, grch, klubový jch a ch danej krajiny je počítaný ako 1 krajina)
Ako prvý náš odchov robí CANIS TERAPIU.
Všetky úspechy sú ale nič proti tomu, akú nám naši psi (alebo naše psy) robia radosť ako životní partneri a úžasní rodinní členovia a spoločníci.
Každý, kto sa s týmto plemenom stretol, aj keď možno spočiatku váhal, sa zamiloval na život a na smrť. Každý, kto si kúpil prvé šteniatko, si v krátkej dobe chce kúpiť ďalšie, tak si toto plemeno zamiluje. Ten, komu to priestory umožňujú, chová minimálne 2-3 psíkov.

Plemeno je stále v rámci FCI vedené ako neuznané a posudzované v skupine XI. Veľký posun nastal, keď začiatkom roku 2016 bolo plemeno oficiálne uznané a pridelené do AKC. Stále je tiež v USA vedené v UKC.
Vstupom do AKC do skupiny teriérov sa aj nám v FCI približuje sen uznať toto plemeno a zaradiť ho do skupiny teriérov . Ak sa tak stane, určite budem pri tom!!!
Mikuláš Santner


◊ 2017 ◊
Vroku 2016 sme sa zúčastnili 108 výstav psov. Získali sme 30 šampionátov (junior šampion, šampión a grandšampión tituly a diplomy). Najazdili sme 25,000 kilometrov po Európe. Získali sme tituly v Rumúnsku, Maďarsku, Polsku, Slovensku, Čechách, Čiernej Hore, Srbsku, Chorvátsku, Bosne a Hercegovine a Bulharsku. Vďaka nám sa toto plemeno dostalo do povedomia v týchto krajinách medzi širokú i odbornú kynologickú verejnosť.
V roku 2017 sme začali úspešne na výstavách na Slovensku i v Čechách a tešíme sa na ďalšie naše úspechy a úspechy celého plemena.